دانلود البوم فوق العاده زیبای عاشبق چنگیز مهدی پور به نام یانیق کرمی

این البوم که از آثار فاخر آذربایجانی میباشد شامل پنج قطعه به نام های

آنا  / آی شهرتیم شانیم منیم / دیلقم  / ائولری وار خانا خانا و انتظار ماهنی سی

تنظیم و نوازنده گی قطعات  به عهده  خود استاد عاشیق چنگیز مهدی پور بوده است

دانلود البوم فوق العاده زیبای عاشبق چنگیز مهدی پور به نام یانیق کرمی

آدرس کانال تلگرام دالغا موزیک

http://telegram.me/dalghamuisc

www.dalghamusic.com

 

چنگیز مهدی‌پور در سال ۱۳۴۰ در روستای شیخ حسنلو از توابع شهرستان کلیبر در استان آذربایجان شرقی چشم به جهان گشود. وی از کودکی شیفته موسیقی بود و از محضر عمویش ععاشیق عین‌اللّه، که از اساتید معروف آن دیار بود بهره جست و با ساز قوپوز آشنا گردید.
عاشیق چنگیز مهدی‌پور در سال ۱۳۵۶ در تهران به یادگیری فنون موسیقی ادامه داد و چندین سال به فراگیری نغمات موسیقی تورکی و هنر عاشیقی پرداخت. وی همچنین از تکنیکهای جذاب استاد حسین اسدی در نوازندگی قوپوز بهره جست.
در سال ۱۳۶۲ در تهران در آموزشگاه موسیقی چنگ با فراگیری نتهای موسیقی به گردآوری، تحقیق و تألیف قطعات نت نویسی شده پرداخت.
مهدی‌پور در سال ۱۳۶۸ به تبریز بازگشت و در محضر استاد یحیی اسماعیل‌زاده تئوری موسیقی را فراگرفت .
وی کنسرت‌های متعدد بومی‌– عاشیقی را در شهرهای مختلف کشور و همچنین خارج از کشور اجرا نموده و شرکت در جشنواره موسیقی فجر و کسب دیپلم افتخار و لوح زرین در سال ۱۳۷۰ و مقام برتر تکنوازی در سال ۱۳۷۴ و دهها عنوان برتر کشوری را در کارنامه‌ی هنری خود دارد .
وی همچنین دریافت دیپلم افتخار از فستیوال موسیقی بین المللی فولکوریک جهانی در کشور اسپانیا در سال ۱۳۷۳، دریافت دیپلم افتخار از فستیوال کشور و عنوان تکنواز برگزیده در سال ۱۳۷۶، آهنگسازی و اجرای موسیقی فیلم “سارای ” ، دریافت لوح تقدیر بهترین آهنگ ساز از طرف داوران دهمین جشنواره کشوری تولیدات رادیو و تلویزیون در سال ۱۳۸۱، دریافت دیپلم افتخار از فستیوال موسیقی بین المللی فولکلوریک و جشنواره فیتور و نشان درجه یک هنری کشور (معادل دکتری) را نیز در کارنامه‌ی هنری خود دارد. از تالیفات وی می‌توان به کتاب “مکتب قوپوز”، کتاب پژوهشی ”عاشیق‌های قدیم و جدید”،‌ کتاب “عاشیق‌هاوالاری” و همچنین تولید و اجرای ۵ کاست موسیقی اشاره کرد.

 

18